Awards Triathlon Sprint | Reston Sprint Triathlon

Event URL: http://www.amazingracetiming.com/events/2017/reston-sprint-triathlon

        
                                                   Reston Sprint Triathlon
                                           0.25 Mile Swim, 12 Mile Bike, 3 Mile Run
                                              Race Scored by Amazing Race Timing
                                                           6/4/2017

                                          ********** OVERALL AWARDS LIST **********

               ********** FEMALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1   1 Zoe Van Winckel         F  15    2  5:51  0:55    2   30:21  0:58    3 21:41   59:45            1   59:44.3 
    2  42 Jennifer Zheng          F  15    9  6:28  1:02    3   32:43  1:05    2 21:35 1:02:51            2 1:02:50.1 
    3  20 Emme Cate Heilbrun      F  14    1  5:39  0:58    9   34:21  1:04    7 23:20 1:05:19            3 1:05:18.3 
    4 105 Nicole Rayson           F  46    7  6:24  1:19    7   34:04  1:29    4 22:45 1:05:58            4 1:05:57.5 
    5  22 Chloe Ramirez           F  16    4  5:59  1:01   21   36:07  1:01    8 23:20 1:07:26            5 1:07:25.8 

                ********** MALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1  50 Brian Skinnell          M  24    6  6:03  1:19    3   29:54  1:08    1 19:27   57:49            1   57:48.9 
    2   2 Kevin Mallon            M  30    7  6:08  0:55   14   31:56  1:05    2 19:37   59:40            2   59:40.0 
    3 144 Chris Brown             M  44   19  6:46  1:14    4   30:27  1:12    3 20:08   59:45            3   59:44.5 
    4 116 Tom Kalka               M  45   48  7:16  1:22    8   31:04  1:10    8 20:38 1:01:28            4 1:01:27.5 
    5  24 Matthew Stann           M  17   11  6:23  0:55   21   32:56  0:57    5 20:24 1:01:33            5 1:01:32.6 
   





                                          ********** MASTERS AWARDS LIST **********

               ********** FEMALE MASTERS RESULTS **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 269 Alison Gittelman        F  45   21  8:11  1:14    4   34:54  1:27    3 23:45 1:09:28            1 1:09:27.9 
    2 154 Susan Miller            F  50    7  7:37  1:54    1   34:03  1:39    8 25:04 1:10:16            2 1:10:15.6 
    3 458 Marisa Daley            F  43   15  8:05  2:02    3   34:49  1:27    6 24:50 1:11:10            3 1:11:10.0 

                ********** MALE MASTERS RESULTS **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 241 Graeme Henderson        M  52   15  7:05  1:31    3   30:43  2:03    7 22:33 1:03:53            1 1:03:52.5 
    2 110 John Duncan             M  51   54  8:08  1:49    1   29:22  1:23   18 23:33 1:04:12            2 1:04:11.6 
    3 326 Koen Van Winckel        M  49   84  8:47  1:21    6   31:05  1:27    4 21:39 1:04:18            3 1:04:17.2 
   





                                     ********** ATHENA/CLYDESDALE AWARDS LIST **********

                                        ********** OVERALL ATHENA RESULTS   **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 311 Elizabeth Kendall       F  38    1  8:04  3:13    1   40:19  2:50    1 28:50 1:23:14    2:00    1 1:25:13.6 
    2  16 Elaine Clancy           F  52    3  9:04  3:08    2   40:29  2:09    4 37:52 1:32:40            2 1:32:40.0 
    3 462 Heather Thomas          F  44    2  8:50  2:04    3   41:52  2:25    5 38:10 1:33:19            3 1:33:18.6 

                                      ********** OVERAL CLYDESDALE RESULTS   **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 337 Warren Frick            M  56    8  9:16  3:05    1   33:26  2:28    1 26:52 1:15:06            1 1:15:05.3 
    2 103 Scott Cassidy           M  41    1  7:03  2:04    8   39:09  2:04    2 29:47 1:20:04            2 1:20:03.9 
    3 349 John Backus             M  59    6  9:03  3:14    3   36:22  2:26    3 30:26 1:21:29            3 1:21:28.8 
   



                                      ********** INDIVIDUAL AGE-GROUP RESULTS *********

                                 ********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  13 - 14 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1  19 Stephanie Spranger      F  13    2  6:34  2:29    2   51:39  1:17    1 28:36 1:30:32            1 1:30:32.0 
    2 304 Alice Bruce             F  14    1  6:01  3:18    1   51:21  1:48    2 29:56 1:32:22            2 1:32:21.3 

                                  ********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  13 - 14 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 117 Jacob Crouch            M  13    1  7:29  1:04    1   33:23  1:07    1 21:15 1:04:16            1 1:04:15.4 
    2  65 Mark Stann              M  13    2  8:17  1:46    2   41:16  1:15    2 26:16 1:18:49            2 1:18:48.4 
    3 816 Cameron Elliott         M  13    3 11:42  7:56    3   58:09  2:43    3 28:52 1:49:20            3 1:49:19.4 

                                 ********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  15 - 19 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1  44 Jordan Pham             F  15    1  6:01  0:55    1   35:14  1:07    5 26:54 1:10:09            1 1:10:08.6 
    2 262 Sarah Menchavez         F  15    6  7:53  1:17    2   38:18  1:57    1 24:27 1:13:50            2 1:13:49.5 
    3 579 Hannah Ferrante         F  19   14  9:02  2:01    3   38:30  1:37    2 25:50 1:16:58            3 1:16:57.9 

                                  ********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  15 - 19 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1  17 Otto Gerstl             M  15    2  5:18  1:08    1   34:10  1:04    3 23:14 1:04:52            1 1:04:51.3 
    2  63 James Crosby            M  18    3  6:01  1:47    4   36:38  1:26    6 24:15 1:10:04            2 1:10:03.8 
    3  23 Jacob Fyock             M  16    5  6:39  2:31    8   39:04  1:26    1 21:35 1:11:13            3 1:11:12.2 

                                 ********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  20 - 24 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 197 Lauren Herron           F  24    2  7:16  2:51    1   39:32  2:09    2 29:01 1:20:46            1 1:20:45.6 
    2 538 Colleen Davidson        F  20    4  8:51  3:39    2   41:44  2:22    3 29:37 1:26:12            2 1:26:11.2 
    3 120 Keara Jones             F  24    1  7:10  2:00    3   43:21  1:46    4 33:24 1:27:39            3 1:27:38.5 

                                  ********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  20 - 24 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1  67 Hayden Hall             M  23    2  6:56  2:09    2   38:50  2:54    3 27:37 1:18:24            1 1:18:23.8 
    2 350 Matthew Warnick         M  21    3  7:53  2:47    1   38:40  2:14    4 28:14 1:19:46            2 1:19:45.7 
    3  35 Srikar Kuppa            M  22    1  6:44  2:35    3   43:11  1:22    2 27:23 1:21:14            3 1:21:13.8 


                                 ********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  25 - 29 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 198 Jennifer Dipp           F  27    2  7:39  2:08    1   34:58  1:55    2 26:41 1:13:19            1 1:13:18.5 
    2 962 Michelle Capozzi        F  25    9 10:42  2:13    2   39:50  1:07    1 20:13 1:14:02            2 1:14:01.9 
    3   5 Sarah Vandoren          F  26    1  5:55  3:39    3   40:14  2:36    3 29:21 1:21:41            3 1:21:40.9 

                                  ********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  25 - 29 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 101 Teagan Miller           M  26    2  6:36  1:26    1   33:58  1:20    1 20:18 1:03:36            1 1:03:35.1 
    2 121 Scott Miller            M  27    5  6:49  2:14    2   34:53  1:41    2 22:43 1:08:18            2 1:08:17.6 
    3 123 Brandon Hilton          M  28    3  6:43  1:55    5   37:57  1:35    4 24:57 1:13:06            3 1:13:05.1 

                                 ********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  30 - 34 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 625 Elke Sobieraj           F  31   14 10:29  2:09    3   35:08  1:52    1 22:47 1:12:23            1 1:12:22.6 
    2 690 Catherine Skibo         F  33   11  9:25  2:29    5   37:23  1:58    2 23:07 1:14:20            2 1:14:19.8 
    3  85 Margaret Bentley        F  30    1  6:25  1:57    9   41:15  1:43    5 25:21 1:16:39            3 1:16:38.9 

                                  ********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  30 - 34 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1   6 Rocco Saracina          M  30    2  7:04  1:49    1   31:09  1:29    1 20:31 1:01:59            1 1:01:59.0 
    2 202 Brendan Wales           M  31    4  7:14  2:37    6   36:23  1:10    3 23:21 1:10:43            2 1:10:42.5 
    3 200 Joseph Timberlake       M  30   17  9:41  2:23    2   33:31  1:48    4 23:42 1:11:03            3 1:11:02.4 

                                 ********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  35 - 39 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 173 Rachael Maney           F  37    1  7:07  1:33    1   32:49  1:57    7 26:44 1:10:09            1 1:10:08.1 
    2 102 Kathleen Wang           F  37    4  7:31  1:48    3   36:22  1:52    8 26:56 1:14:26            2 1:14:25.9 
    3 539 Julie Graham            F  39   15  9:12  2:11    2   36:03  2:33    2 25:03 1:15:00            3 1:14:59.8 

                                  ********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  35 - 39 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 354 Matthew Loschiavo       M  38    9  7:48  1:30    1   31:50  1:58    1 21:14 1:04:19            1 1:04:18.7 
    2 205 Michael Crossin         M  37    8  7:35  1:29    3   32:02  1:35    5 22:32 1:05:10            2 1:05:10.0 
    3 135 Tim Brett               M  37    5  7:07  1:54    6   33:13  1:47    2 21:23 1:05:22            3 1:05:21.3 


                                 ********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  40 - 44 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 452 Carrie Dunn             F  41    8  8:46  2:48    1   35:19  2:49    2 24:26 1:14:06            1 1:14:05.7 
    2 316 Kate Matheson           F  40   17  9:18  3:00    2   36:44  1:57    4 25:20 1:16:18            2 1:16:17.7 
    3 215 Ashley Martin           F  42    3  7:54  2:15    8   39:16  1:30    6 26:12 1:17:05            3 1:17:04.7 

                                  ********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  40 - 44 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 163 John Schaller           M  40    6  7:27  1:10    1   30:51  1:26    8 24:17 1:05:10            1 1:05:09.6 
    2 268 Joseph Brand            M  42   18  8:34  1:44    3   33:35  1:20    2 21:47 1:06:58            2 1:06:57.3 
    3 191 Ken Raffel              M  43   10  7:46  1:34    2   33:23  1:31    4 23:02 1:07:14            3 1:07:13.7 

                                 ********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  45 - 49 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 177 Meredith Art            F  48    4  7:48  2:49    1   36:18  2:08    1 24:45 1:13:46            1 1:13:46.0 
    2 228 Michele Dowling         F  47   10  8:29  2:24    6   38:18  1:16    2 24:51 1:15:15            2 1:15:14.9 
    3 483 Kate Pinkerton          F  47   11  8:30  1:52    7   38:36  2:55    3 26:01 1:17:52            3 1:17:51.7 

                                  ********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  45 - 49 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1  41 James Murray            M  49    1  5:51  2:02    6   33:21  1:40    1 22:58 1:05:50            1 1:05:49.1 
    2 322 Matthew Johns           M  46   13  8:14  1:56    2   30:45  1:45    5 24:23 1:07:00            2 1:06:59.6 
    3 179 Troy Sivak              M  48    3  6:53  1:52    3   31:17  1:36   12 26:11 1:07:47            3 1:07:46.8 

                                 ********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  50 - 54 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 181 Maureen Dalbec          F  51    1  6:48  3:03    1   35:31  2:31    2 26:57 1:14:48            1 1:14:47.1 
    2 294 Diana Hirshfeld         F  51   11  9:08  2:15    4   36:56  1:54    1 26:44 1:16:55            2 1:16:54.5 
    3 155 Rebecca Clonts          F  50    7  8:26  2:09    3   36:48  1:47    7 28:44 1:17:52            3 1:17:51.8 

                                  ********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  50 - 54 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 236 Theo Haast              M  50   22  8:55  1:20    1   32:35  1:21    1 20:33 1:04:41            1 1:04:41.0 
    2 158 Sam Gray                M  50    6  7:10  1:40    5   33:49  1:46    7 24:19 1:08:41            2 1:08:40.7 
    3 187 Daniel Herlihy          M  50    1  6:19  1:54    4   33:37  1:48   11 25:45 1:09:22            3 1:09:21.1 


                                 ********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  55 - 59 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 188 Kim Shoop               F  55    1  7:46  1:56    1   34:04  1:56    3 26:29 1:12:10            1 1:12:09.2 
    2 522 Deedee Loughran         F  59    5  8:45  2:24    2   35:58  2:04    1 23:28 1:12:37            2 1:12:37.0 
    3 514 Jamie Scheff            F  55   11 10:23  2:05    4   37:43  1:34    4 27:14 1:18:56            3 1:18:55.8 

                                  ********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  55 - 59 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 252 David Johns             M  59    5  7:55  1:52    1   31:41  2:02    1 21:03 1:04:30            1 1:04:29.9 
    2 287 Jeff Bowers             M  56    8  8:02  1:53    2   32:21  1:42    6 23:56 1:07:52            2 1:07:51.3 
    3 541 Craig Beden             M  55   12  8:42  1:57    6   33:34  1:39    5 23:29 1:09:18            3 1:09:17.4 

                                 ********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  60 - 64 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 620 Justine Goodman         F  63    3  8:38  1:49    1   36:05  1:45    2 29:41 1:17:56            1 1:17:55.3 
    2 368 Marcy Foster            F  63    4  9:07  3:00    2   40:31  2:28    1 28:51 1:23:56            2 1:23:55.1 
    3 655 Jill Shaffer            F  60    7 10:41  3:34    7   46:36  2:37    3 30:30 1:33:57            3 1:33:56.2 

                                  ********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  60 - 64 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 108 George Wysor            M  61    4  7:36  1:55    1   32:30  1:39    1 25:32 1:09:10            1 1:09:09.9 
    2 342 Paul Hartke             M  63    2  7:22  2:14    2   33:45  2:00    4 29:31 1:14:49            2 1:14:49.0 
    3 543 Robert Cohen            M  62    7  8:49  2:26    3   36:09  2:03    2 28:33 1:17:58            3 1:17:57.6 

                                 ********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  65 - 69 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 534 Dana Scheurer           F  67    1 10:01  2:00    1   37:12  1:58    1 32:21 1:23:29            1 1:23:28.9 
    2 802 Catherine Montero       F  65    2 11:57  3:30    3   44:04  2:43    2 35:19 1:37:31            2 1:37:30.1 
    3 893 Maryanne MacMurren      F  69    3 12:31  2:46    2   42:31  3:59    3 37:42 1:39:26            3 1:39:26.0 

                                  ********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  65 - 69 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 291 Joe O'Gorman            M  69    2  8:48  1:53    1   33:09  1:48    1 26:57 1:12:32            1 1:12:31.7 
    2 162 Joe Maline              M  65    1  8:06  2:34    2   35:54  2:36    3 28:30 1:17:38            2 1:17:37.5 
    3 687 Don Hodgen              M  67    4  9:50  1:54    3   37:50  1:55    5 30:51 1:22:16            3 1:22:15.9 


                                 ********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  70 - 99 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 535 Ruth Hamilton           F  70    1  9:42  2:13    1   41:25  2:02    2 37:57 1:33:16            1 1:33:16.0 
    2 775 Marilyn Seiber          F  72    2 11:26  2:43    2   45:25  2:21    1 35:34 1:37:27            2 1:37:26.1 

                                  ********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP:  70 - 99 **********

Place Bib Name                    S Age Rank Swim  T1    Rank Bike    T2    Rank Run   Finish  Penalty Rank Final Tim    
===== === ======================= = === ==== ===== ===== ==== ======= ===== ==== ===== ======= ======= ==== ========= 
    1 257 Ken Weinberg            M  73    1  8:05  2:12    1   36:08  2:11    1 28:55 1:17:29            1 1:17:28.6 
    2 688 Russ Abbott             M  74    2 10:50  2:23    2   41:53  3:05    2 32:11 1:30:21            2 1:30:20.2 
    3 769 Paul Levine             M  72    3 11:29  4:20    3   46:04  3:30    3 42:24 1:47:44            3 1:47:43.7